Podpisanie umów w ramach konkursu Działaj Lokalnie 2023 i podsumowanie Działaj Lokalnie 2022

Kwietna łąka i zielone ściany w Szkole w Baligrodzie, teledysk promujący młodych artystów z terenu gminy Ustrzyki oraz indywidualne nagrania w studio, mini przewodnik po gminie Bircza i warsztaty efektem których będą dwa questy, wiata jako miejsce spotkań mieszkańców  Liskowatego, sad owocowy w Hołuczkowie, rajd po bieszczadzkich bezdrożach dzieci i młodzieży ze Mchawy, cykl koncertów prezentujących różne  gatunki muzyczne w Ropience, sala terapeutyczno -relaksacyjna w szkole w Olszanicy, to tylko część działań jakie będą realizowane w ramach projektów dofinansowanych w tegorocznej bieszczadzkiej edycji konkursu Działaj Lokalnie. Cieszy ich różnorodność i entuzjazm z jakim wybrane organizacje i grupy nieformalne opowiadają o planowanych zamierzeniach. Wczoraj, 5 czerwca odbyło się w Ustrzykach spotkanie wszystkich nagrodzonych, podczas którego zostały podpisane umowy dotacyjne. W ramach konkursu Działaj Lokalnie XIII-2023 do zwycięskich grantobiorców na realizację działań o których powyżej, trafią dotacje w  łącznej kwocie 58 800 zł. Podpisanie tegorocznych umów poprzedzone było podsumowanie bieszczadzkiej edycji Działaj Lokalnie za rok 2022. Po prezentacji multimedialnej przedstawionej przez panią Renatę Kapuścińska-Frankowską i obrazującej 12 ubiegłorocznych projektów realizowanych na terenie 8 gmin,   odbyło się wręczenie podziękowań Zarządom Gmin, które wsparły konkurs finansowo. Dyplomy z podziękowaniami wręczono również poszczególnym organizacjom i grupom nieformalnym realizującym ubiegłoroczne projekty. Spotkanie było okazją aby wręczyć też nagrody i wyróżnienia w lokalnym konkursie „Opowiedz….2022”. Całość uświetniły swym występem harcerki z drużyny przy Szkole Podstawowej w Birczy. Dzięki projektowi z Działaj Lokalnie drużyna mogła zaprezentować się w pięknych harcerskich mundurach.