Gala IX edycji „Działaj Lokalnie”

Tradycyjnie już co roku przedstawiciele wszystkich Ośrodków Działaj Lokalnie zostali zaproszeni przez Zespół Programu „Działaj Lokalnie” na Galę IX edycji „Działaj Lokalnie” oraz dzień szkoleniowy.
Tegoroczna Gala odbyła się 16 lutego, w Teatrze Kamienica w Warszawie. Uroczystość rozpoczęła się ogłoszeniem wyników plebiscytu na „Społecznika Roku 2016”. W części oficjalnej podsumowano wyniki dwuletniej edycji programu Działaj Lokalnie IX. Kolejnym ośmiu ODL-om wręczono Certyfikaty Ośrodka Działaj Lokalnie, czyli potwierdzenie spełnienia najwyższych standardów w realizacji programu. Fundacja Bieszczadzka posiada taki certyfikat już od 2 lat. Następnie wyróżniono te Ośrodki Działaj Lokalnie, które w tej edycji miały największe osiągnięcia w gromadzeniu środków dodatkowych na realizację konkursu. Wręczono nagrody i wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie „Opowiedz…2016’ oraz zaproszono wszystkich uczestników Gali na spektakl satyryczny, monodram Pawła Borczyka.
Druga część Gali miała charakter mniej oficjalny, Paweł Werbowy z ODL w Dębicy wykazał się niezwykłą inwencją twórczą prowadząc spotkanie podczas, którego mieliśmy okazję poznać nowo powstałe Ośrodki Działaj Lokalnie .Pełnej integracji służyło też kuluarowe spotkanie wszystkich uczestników zjazdu, które już w mniejszych grupach kontynuowane było w hotelu Sobieski.
Bardzo pracowity był kolejny dzień spotkania wszystkich ODL-i. Od samego rana 17 lutego trwały szkolenia. Mieliśmy możliwość zapoznać się ze zmianami w programie Działaj Lokalnie, poznać nową strona internetową programu a przede wszystkim poznać bliżej nowego ogólnopolskiego koordynatora DL, którym został Paweł Zań
Wykład na temat Design Thinking (Myśleniu projektowym) zaprezentował Waldemar Wiśniewski z organizacji SHOPA. O współpracy opartej na empatii mówił znany psycholog i trener, Jacek Jakubowski. Natomiast o tym jak gwiazdy sportu rodzą się na poziomie lokalnym opowiadał dziennikarz sportowy Andrzej Person.
W kolejnej części szkolenia każdy z uczestników musiał wybrać te, które najbardziej go interesowały, ponieważ szkolenia prowadzone były równolegle. Wybrałam więc warsztat Maliny Wieczorek, szefowej Agencji Telescope, która opowiadała o efektywnej komunikacji społecznej i o sposobach docierania z właściwym komunikatem do konkretnej grupy odbiorców a także warsztat prowadzone przez Tomasza Schimanka, eksperta Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, który wprowadził nas w zmiany prawne dotyczące regrantingu.
Spotkanie to jak i wszystkie poprzednie było okazją do wymiany doświadczeń, zdobycia nowej wiedzy, nawiązania kolejnych ciekawych kontaktów.

Autor zdjęć: Marcin Skiba

O autorze

Skontaktuj się ze mną: