Fundacja Bieszczadzka ogłasza w ramach Programu „Działaj Lokalnie X -2017” lokalny konkurs „Opowiedz…” Celem konkursu jest zachęcenie naszych grantobiorców do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu „Działaj Lokalnie”, a przez to ich wpływu na aktywizację lokalnej społeczności oraz na budowanie dobra wspólnego. Konkurs będzie  służył wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najlepszych przykładów twórczego pokazywania projektów Działaj Lokalnie IX- 2016.

Załączniki:
1. Regulamin konkursu
2. Karta zgłoszeniowa

W dniu 05.11. 2017 r. na placu przed świetlicą wiejską w Glinnym zebrało się sporo ludzi. Wybija godzina 15.00 i Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Glinnego” Pani Monika Adamiak wita wszystkich przybyłych. Są to pani Lucyna Sobańska wiceprezes Fundacji Bieszczadzkiej, Renata Kapuścińska – Frankowska koordynator programu Działaj Lokalnie, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Pani Barbara Jankiewicz, Sołtys wsi Pani Danuta Hotloś , ksiądz oraz przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Leska i Okolic oraz Towarzystwa Miłośników Olszanicy i Okolic, ale przede wszystkim jest bardzo duża grupa mieszkańców Glinnego. To miłe szczególnie dla przedstawicieli Stowarzyszenia, które dzisiaj oficjalnie kończy projekt Działaj Lokalnie zatytułowany Nasz „Mały Ryneczek”. Plac przed świetlicą uporządkowany, zagospodarowany, zasadzone krzewy ozdobne, żywy płot zastępujący starą zniszczoną siatkę, pośrodku trawnik, wokół, którego biegnie wyłożony kostką brukową chodnik, przy nim dwie tablice jedna pokazuje Glinne i atrakcje wokół, to dla turysty świetna wskazówka na drugiej umieszczono w kilku zdaniach historie Glinnego, ławeczki do odpoczynku i relaksu, kosze dla porządku. Wygląda tak okazale, że wszyscy przejeżdżający zwracają uwagę. Świetlica wiejska bardzo zyskała na atrakcyjności. Jeśli jeszcze plany Pani sołtys dojdą do skutku wizytówka wsi będzie jak się patrzy. Gratulujemy.

Zdjęcia: Witold Adamiak

Od połowy roku trwają intensywne działania w ramach projektu Działaj Lokalnie wielu realizatorów mocno działało aby wykonać wszystkie zaplanowane prace w ramach zapisanych działań i przyszedł taki moment kiedy wiele projektów dobiegło końca. W Uhercach Mineralnych gmina Olszanica w ramach projektu „Klub „Hades” miejscem spotkań dla wszystkich realizowany przez grupę nieformalną „Młodzież razem dla Uherzec Mineralnych” zakończono remont Klubu. Młodzież pod okiem fachowca wykonała ogrom prac aby miejsce w podziemiach Wiejskiego Domu Kultury stało się obszarem przyjaznym dla wszystkich od dzieci poczynając poprzez młodzież, dorosłych na seniorach kończąc mogli znaleźć przestrzeń dla siebie. W wyremontowanym pomieszczeniu znalazło się miejsce na kącik artystyczny, strefę telewizyjną, miejsce gdzie można zaparzyć kawę czy herbatę a także strefa fitness z dobrze wyposażoną siłownią, Miejsce przestało razić odpadającym tykiem i odstraszać zapachem stęchlizny. Obite panelami ściany wyglądają estetycznie i schludnie, dzięki zaangażowaniu wykonawców udało się wygospodarować środki na dodatkowe farby i dzięki temu odmalowano łazienki i toalety, wymieniono podłogę za barem i obito płytami typu regips ścianę oddzielającą bar od pomieszczenia gospodarczego. Wymienione zostały również drzwi wejściowe i ewakuacyjne oraz położono antypoślizgowe płytki na schodach wejściowych, Teraz wygląd wejścia zachęca do tego aby odwiedzić to przyjazne, estetyczne i schludne miejsce miejsce, które będzie służyło wiele lat wszystkim mieszkańcom nie tylko Uherzec Mineralnych ale również okolicznych wsi.