Nasz „Mały Ryneczek” w Glinnym otwarty.

W dniu 05.11. 2017 r. na placu przed świetlicą wiejską w Glinnym zebrało się sporo ludzi. Wybija godzina 15.00 i Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Glinnego” Pani Monika Adamiak wita wszystkich przybyłych. Są to pani Lucyna Sobańska wiceprezes Fundacji Bieszczadzkiej, Renata Kapuścińska – Frankowska koordynator programu Działaj Lokalnie, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Pani Barbara Jankiewicz, Sołtys wsi Pani Danuta Hotloś , ksiądz oraz przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Leska i Okolic oraz Towarzystwa Miłośników Olszanicy i Okolic, ale przede wszystkim jest bardzo duża grupa mieszkańców Glinnego. To miłe szczególnie dla przedstawicieli Stowarzyszenia, które dzisiaj oficjalnie kończy projekt Działaj Lokalnie zatytułowany Nasz „Mały Ryneczek”. Plac przed świetlicą uporządkowany, zagospodarowany, zasadzone krzewy ozdobne, żywy płot zastępujący starą zniszczoną siatkę, pośrodku trawnik, wokół, którego biegnie wyłożony kostką brukową chodnik, przy nim dwie tablice jedna pokazuje Glinne i atrakcje wokół, to dla turysty świetna wskazówka na drugiej umieszczono w kilku zdaniach historie Glinnego, ławeczki do odpoczynku i relaksu, kosze dla porządku. Wygląda tak okazale, że wszyscy przejeżdżający zwracają uwagę. Świetlica wiejska bardzo zyskała na atrakcyjności. Jeśli jeszcze plany Pani sołtys dojdą do skutku wizytówka wsi będzie jak się patrzy. Gratulujemy.

Zdjęcia: Witold Adamiak