„Mini skate park w Orelcu”

„Mini skate park w Orelcu”

  • Projekt realizowany przezStowarzyszenie Orelec

Projekt „Mini skate park w Orelcu” zakładał propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, efektywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym i znajomych, budowanie więzi międzyludzkich poprzez rozbudowę istniejącego już przy szkole rodzinnego centrum rekreacyjno wypoczynkowego i utworzenie mini skate parku. Celem projektu była dalsza rozbudowa istniejącego przy szkole w Orelcu rodzinnego centrum wypoczynku, stworzonego przez mieszkańców w ramach DL VI 2008. W centrum miejscowości stworzono formę mini skate parku młodzieżowego. Wykorzystano do tego naturalne wzniesienie znajdujące się przy budynku szkoły obok, którego wykonano dodatkowe wzniesienie z płyt betonowych i ziemi uzyskanej z korytowania toru zjazdowego i zgromadzonej wcześniej spod specjalnej nawierzchni placu zabaw. Zostały przesadzone drzewa, przesunięte elementy konstrukcji metalowych drabinek. Następnie po ubiciu i wymodelowaniu odpowiedniego zjazdu został on wybetonowany. Całość tego terenu: Mini skate park, plac zabaw od wschodniej strony został zamknięty ogrodzeniem – płotem.
W pracach wzięli udział mieszkańcy: rodzice obecnych i przyszłych uczniów naszej szkoły, ale także i ci, którzy wychowali już swoje dzieci. Wszędzie tam, gdzie to było możliwe w prace włączyła się młodzież (przeniesienie drabinek zabawowych i montaż w innym miejscu, malowanie elementów słupków, rampy i barierek, porządkowanie placu po zakończeniu betonowania, czyszczenie desek szalunkowych, niwelacja końcowa terenu). Wykonano też grafitti w pobliżu rampy, które skutecznie przykuwa uwagę przechodniów i dodaje blasku całemu projektowi.
W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z urządzeń, Mini skate park został wyposażony w regulamin, który jednocześnie jest tablicą pamiątkową projektu.