,,Lesko pędzlem malowane”

,,Lesko pędzlem malowane”

  • projekt realizowany przezTowarzystwo Miłośników Leska i Okolic

Projekt polegał na zorganizowaniu wcześniej nagłośnionego medialnie happeningu, podczas którego mieszkańcy gminy Lesko stworzyli dzieło plastyczne przedstawiające panoramę Leska.
Projekt dzieła był przygotowany przez profesjonalnych artystów na wielkoformatowym blejtramie , podzielony na ok. 2000 fragmentów na zasadzie puzzli. Każdy chętny mieszkaniec gminy Lesko miał możliwość pomalowania wylosowanego fragmentu obrazu. Tym samym własnoręcznie przyczynił się do powstania nietypowego dzieła plastycznego, był jego współtwórcą.
Impreza, odpowiednio przygotowana i przeprowadzona, zmobilizowała mieszkańców miasta i okolic do spotkania się i stworzenia dobra wspólnego, które później zostało odpowiednio wyeksponowane w ogólnie dostępnym miejscu i rozpowszechnione poprzez umieszczenie jego wizerunku na kartkach pocztowych rozdawanych w formie pamiątki turystom. Dodatkowym efektem była nietuzinkowa forma promocji miasta w mediach oraz zaistnienie w świadomości mieszkańców celowości wspólnych działań na rzecz swojego miasta oraz zachęcenie do realizowania nowatorskich pomysłów służących lokalnej społeczności.