„Wakacyjna Szkoła Języka Angielskiego 2017”- poszukujemy rodzin chętnych przyjąć studenta wolontariusza !!!!!

Minął kolejny rok i znowu Fundacja Bieszczadzka poszukuje rodzin, które chciałyby przyjąć w okresie wakacyjnym ( lipiec) studenta wolontariusza z USA, który uczyłby w Waszej miejscowości języka angielskiego.
Już po raz 12 Fundacja Bieszczadzka będzie organizatorem „Wakacyjnej szkoły języka angielskiego”. Warunkiem ,aby taka szkoła zafunkcjonowała w danej miejscowości jest znalezienie rodziny chętnej do przyjęcia studenta wolontariusza pod swój dach. Poszukujemy chętnych rodzin, które zechcą gościć studenta wolontariusza i umożliwić organizację „Wakacyjnej szkoły języka angielskiego” w swojej miejscowości. Mogą być dwie rodziny, w każdej student będzie przez 2 tygodnie.
Od 2006r Fundacja Bieszczadzka koordynuje przyjazd w Bieszczady studentów z amerykańskiej organizacji Learning Enterprises, którzy jako wolontariusze uczą przez jeden wakacyjny miesiąc dzieci i młodzież języka angielskiego. Z oferty tej skorzystało dotąd 42 miejscowości, niektóre jak Ustrzyki Dolne, Ropienka, Lipie, Hoszów, Myczków i Hoczew, wielokrotnie. W naszych szkołach uczyło do tej pory 4 wolontariuszy. Kolejni przyjadą już w lipcu. Co trzeba zrobić aby i w Waszej miejscowości dzieci i młodzież mogła skorzystać z takiej formy nauki i zabawy. Najważniejszą rzeczą jest znalezienie rodziny, która zechce przyjąć studenta. Zwykle zgłaszają się takie rodziny, w których są młodzi ludzie uczący się angielskiego a miesięczna opieka nad studentem, który nie zna naszego języka, jest dla nich świetną okazją do nauki. Jak mamy rodzinę to reszta jest już bardzo prosta. Lekcje najczęściej odbywają się w szkole ( wystarczy jedna sala lekcyjna), choć mogą być też organizowane w bibliotece publicznej czy w świetlicy wiejskiej. Student pracuje minimum 3 godziny dziennie. Z lekcji mogą skorzystać dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież z gimnazjum i szkół średnich, studenci i dorośli mieszkańcy wsi czy miasteczka. Informacji o tym jak zorganizować wakacyjne lekcje języka angielskiego udziela koordynator Lucyna Sobańska tel. 13 469 7297 do godz. 15.00, kom: 881 537 554.

O autorze

Skontaktuj się ze mną: