Umowy w tegorocznej bieszczadzkiej edycji Działaj Lokalnie podpisane !!

Zwycięskie organizacje i grupy nieformalne rozpoczęły realizację projektów

Szlak rowerowy po gminie Ustrzyki Dolne, kampania przeciwko wypalaniu traw, cykl warsztatów szachowych w społeczności  popegerowskiej, gminy Komańcza,  mini półkolonia dla najmłodszych w Tyrawie Wołoskiej, zrekonstruowany i odnowiony sprzęt gaśniczy z pierwszej połowy XX w.  w Uhercach Mineralnych, upamiętnienie wydarzeń związanych z 70 -tą rocznicą akcji HT-51 w gminach Czarna i Ustrzyki Dolnych ,  warsztaty fotograficzne w Gminie Bircza to tylko część pomysłów, jakie  tegoroczni grantobiorcy konkursu Działaj Lokalnie realizować będą w Bieszczadach i wokół nich.  Za nami rozstrzygnięcie konkursu i podpisanie umów dotacyjnych. Uroczystość z udziałem członków zarządów Fundacji Bieszczadzkiej i organizacji dotowanych  miała miejsce 10 czerwca br. i bezpośrednio  poprzedzona była szkoleniem dla koordynatorów i osób odpowiedzialnych za finansowe rozliczenie projektów. Spotkanie miało na celu również poznanie się nagrodzonych i wzajemne poznanie swoich projektów.  Przede wszystkim było pierwszym od wielu miesięcy spotkaniem „ na żywo” liderów, którzy zmieniają rzeczywistość wokół siebie poprzez animowanie i aktywizowanie do działań swoich przyjaciół, sąsiadów i współmieszkańców. Dzięki środkom z Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności  powiększonym o środki zdobyte przez Fundację Bieszczadzką w 2021r  dotacje dla 14 projektów wyniosą aż 63 100 zł. Fundacja Bieszczadzka dziękuje Urzędowi Marszałkowskiemu województwa podkarpackiego oraz gminom, które wsparły lub zadeklarowały wsparcie finansowe konkursu a są to: Ustrzyki Dl, Olszanica, Czarna, Bircza, Tyrawa Wołoska a także Komańcza, Lesko i Baligród.

Do tegorocznej edycji konkursu Działaj Lokalnie zgłoszono 18 wniosków, 14 poniższych  otrzymało dotacje i:

1. Grupa nieformalna „Na Dwóch Kółkach” za projekt  „Na dwóch kółkach w krainie ropy”
  2. Grupa nieformalna: Aktywna młodzież ze Stańkowej za projekt „Stop pożarom traw w Bieszczadach”.
  3. Grupa nieformalna: ,Międzypokoleniowi” z Czarnej  za projekt: Śladami naszej historii w 70 rocznicę Akcji ,,HT”.
  4. Fundacja Ramię w Ramię-nad Osławą za projekt „GAMBIT Społeczny”.
  5. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Lesku za projekt: „Zielone metamorfozy”
  6. Koło Gospodyń Wiejskich ,,Złoty Dąb” w Hołuczkowie za  projekt: ”Wakacje z animatorem wolontariuszem”
  7. Stowarzyszenie Miłośników Olszanicy i Okolic za projekt „Festiwal Kultury Kobiet”
  8. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach DL za projekt: Z tradycją w przyszłość. Razem dla społeczności bieszczadzkiej w 70-lecie powstania LO „,