„Neighbors without borders” – letni festiwal na Słowacji
Fundacja Bieszczadzka zaprasza osoby zainteresowane wzięciem udziału w letnim festiwalu na Słowacji realizowanym w ramach projektu „Neighbors without borders”. W festiwalu mogą wziąć udział dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.
Data i miejsce festiwalu
15 – 19 sierpnia 2016 r.
Słowacja – Vihorlat resoort, Sninské rybníky, Snina http://vihorlatresort.sk/
Opłata za uczestnictwo: 50 euro obejmuje noclegi w pokojach 2 – 4 osobowych, wyżywienie, transport, program kulturalny, animatorów, lektorów.
Więcej informacji udziela Iwona Gratkowska, tel. 514 27 31 30.
„Neighbors without borders” – letni festiwal na Słowacji
Data i miejsce festiwalu
15 – 19 sierpnia 2016 r.
Słowacja – Vihorlat resoort, Sninské rybníky, Snina http://vihorlatresort.sk/
Więcej informacji udziela Iwona Gratkowska, tel. 514 27 31 30.
O projekcie
Projekt „Neighbors without borders” jest letnim festiwalem czterech krajów: Słowacji, Czech, Węgier i Polski opartym na potrzebie aktywnego zaangażowania kilku pokoleń w działania międzynarodowe mających na celu poznawanie różnych krajów, ich kultur, tradycji oraz rzemiosła – dziś i w przeszłości. Projekt ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży historii sąsiednich krajów, zwyczajów, tradycji a także przedstawienie dzisiejszej kultury i sztuki starszym pokoleniom tworząc przestrzeń do wzajemnej współpracy, tolerancji, przyjaźni
i wzajemnego uczenia się poprzez wspólne doświadczenia.
Zadaniem uczestników będzie zorganizowanie przestrzeni, w której będą prezentować życie w swoim kraju: kulturę, tradycję, rzemiosło, zwyczaje, sztukę, rękodzieło, tradycyjne potrawy, ważne osobistości Polski, tradycje sportowe oraz życie dawniej i obecnie.
Dodatkowo organizatorzy przewidują zorganizowanie wspólnej przestrzeni dla uczestników ze wszystkich krajów, gdzie będą odbywać się występy kulturalno – artystyczne, warsztaty i dyskusje. Każdy dzień festiwalu będzie odmienny tematycznie.
Rolą każdego kraju:
Przygotowanie programu kulturalnego (np. muzyka, taniec, konkursy), aby zaprezentować swój kraj, prezentacja kultura, rzemiosło, zwyczaje, sztuka, gwiazdy, jedzenie, sport, jak żyli i żyją, tradycyjne gadżety (prosty posiłek na szkolenia)
Partnerzy projektu :
Słowacja- Detská organizácia FÉNIX( children organisation )
Węgry – SZLOVÁK GIMNÁZIUM ÁLTALÁNOS ISKOLA, ÓVODA ÉS KOLLÉGIUM
Czechy – Radambuk Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje