Szkolenie „Wolontariat elementem wzmacniającym potencjał organizacji pozarządowych”

Fundacja Bieszczadzka zaprasza członków organizacji pozarządowych z terenu gmin: Baligród, Bircza, Cisna, Czarna, Komańcza, Lesko, Lutowiska, Olszanica, Sanok, Solina, Ustrzyki Dolne, Wetlina, Zagórz oraz tych, którzy chcą pracować na rzecz w.w organizacji na:
I sesję warsztatów twórczych „ Mistrz- lider- uczeń” -Obrzędowość
Sesja warsztatowa złożona będzie z 2 części:
cz.1)- 3 dniowy warsztat wyjazdowy „Mistrz- lider”(podczas którego uczestnik warsztatów-„Lider” uczył się będzie pod okiem Mistrza)
Szkolenie organizowane jest w ramach projektu pn. Wzmocnienie Grupy Partnerskiej „Zielone Bieszczady” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Czas trwania – 20 godzin (3 dni)
Terminy i miejsce szkoleń:
Zajęcia odbędą się w dn.4-5-6 grudzień 2009 r. (początek zajęć w piątek o godz. 15.00) w Uniwersytecie Ludowym w Woli Sękowej.
Liczba miejsc ograniczona (12 osób w grupie).
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres e-mail a.gruza@fundacja.bieszczady.pl do 1 grudnia 2009 r., a wersję papierową na adres Biura Projektu – Fundacja Bieszczadzka , ul Rynek 14, 38-700 Ustrzyki Dolne z dopiskiem „PO FIO”. Decyduje data wpływu przynajmniej jednej wersji (elektronicznej lub papierowej).
Uczestnicy zostaną indywidualnie powiadomieni o wynikach rekrutacji.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. W ramach szkolenia organizator zapewnia wyżywienie, nocleg, materiały szkoleniowe.
Warunkiem zakwalifikowania na szkolenie jest zadeklarowanie gotowości do przeprowadzenia dla 5-8 osobowej grupy co najmniej 6 godz. warsztatów w wybranych przez uczestnika świetlicach wiejskich/szkołach, wykorzystując wiedzę i umiejętności zdobyte na szkoleniu oraz przekazane przez Fundację materiały do zajęć.
Uczestnicy otrzymują zaświadczenie ukończenia szkolenia.
Szczegółowych informacji udziela Alicja Gruza- koordynator projektu a.gruza@fundacja.bieszczdy.pl
tel. kom. 501752327