Wspólnie widzi się więcej

• Projekt realizowany przezStowarzyszenie Przy Granic

Głównym celem projektu było przeprowadzenie działań nawiązujących do 25 rocznicy odzyskania wolności, dokończenia tablic informacyjnych oraz zaangażowanie mieszkańców we wspólne działanie i wspólne przebywanie.
W Dołżycy postawiliśmy stelaż i tablicę informacyjną o miejscowości(historia i atrakcje). W Radoszycach i Osławicy uzupełniliśmy drugą stronę tablic .W Osławicy o Kazimierzu Swoszowskim, w Radoszycach o Aleksandrze Podwapińskim.
Przeprowadziliśmy konkurs dla dzieci i młodzieży pod nazwą „WOLNOŚĆ”. Zostało złożonych 13 prac. Najmłodszy uczestnik miał 4 lat najstarszy 14 lat. Pierwszy pokaz prac konkursowych miał miejsce w klubie w Radoszycach 14 grudnia w dniu biesiady. Wtedy też rozdane zostały nagrody książkowe uczestnikom. Uczestnicy opowiadali o swoich pracach. Ludzi starszych było mniej niż się spodziewaliśmy. Ale wystarczająco, aby spotkanie odbyło się zgodnie z założeniami. Druga wystawa tych prac jest w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komańczy . Prace z tego konkursu będą tam miesiąc czasu. Zorganizowaliśmy dwie wycieczki dla mieszkańców. Położyliśmy duży nacisk na rodziny z dziećmi. I to nam się bardzo udało. Pierwsza wycieczka odbyła się w Bieszczady. Uczestniczyło w niej 30 osób. Zdobyliśmy Połoninę Wetlińską. Potem pojechaliśmy nad Zalew Soliński, a następnie do Myczkowie do mini zoo i muzeum cerkiewek. Druga wycieczka odbyła się do Rzeszowa. W niej również wzięło udział 30 osób Zwiedziliśmy mini skansen w Grabownicy. Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Muzeum Dobranocek oraz Medynię Głogowską a w niej zagrodę garncarską. Potem uczestnicy mieli warsztaty garncarskie które trwały 4 godziny.
Na pewno dla mieszańców wycieczki stanowiły dużą frajdę. Przede wszystkim dlatego ponieważ były to wycieczki rodzinne. wycieczki bardzo zintegrowały rodziny i sąsiadów.