„Przy granicy możliwości bez granic”

• Projekt realizowany przezGrupa mieszkańców Osławicy, Radoszyc, Dołżycy, Łupkowa

W projekcie zostały zrealizowane następujące działania: zostało założone „Stowarzyszenie Przy granicy”- którego celem jest działanie na rzecz rozwoju przygranicznych miejscowości w Gminie Komańcza: Łupkowa, Osławicy, Radoszyc, Dołżycy. Założono stronę internetową Stowarzyszenia, wykonano i zamontowano dwie tablice informacyjne w Radoszycach i Osławicy. Opracowano koncepcję rozwoju stowarzyszenia i tych miejscowości na najbliższe 3 lata. Zostały wydane foldery w ilości 1000 sztuk pokazujące atrakcje tych miejscowości. Odbyły się dwudniowe warsztaty i spotkanie z Panem Romanem Glapiakiem.
Postawione tablice informacyjne sprawiły ,że Radoszyce i Osławica stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów, którzy częściej się w tych miejscowościach zatrzymują. Dzięki temu też ,że zainteresował się tym jeden z turystów z Syberii, dowiedzieliśmy się od niego ,że z Radoszyc pochodzi bardzo znany i ceniony konstruktor zegarów – Aleksander Podwapiński- co sprawiło, że miejscowość ta stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna- zaczynają to dostrzegać również mieszkańcy Radoszyc. Mówią o tym żeby zrobić muzeum Podwapińskiego.