„Mały – Wielki Sportowiec”

• Projekt realizowany przezZespół Szkół Publicznych Nr 1 w Ustrzykach Dolnych

Głównym celem projektu „Mały – Wielki Sportowiec” była integracja społeczeństwa lokalnego, zachęcenie młodego pokolenia do aktywności fizycznej oraz utworzenie grupy taneczno – sportowej Cheerleaders. W tym celu zostały przeprowadzone następujące działania:

1. Zorganizowano nabór do szkolnej grupy taneczno – sportowej Cheerleaders. 2. Przeprowadzono treningi 3. Zakupiono stroje dla zespołu 4. Zorganizowano warsztaty taneczne z profesjonalnym choreografem 5. Zorganizowano Spartakiadę dla dzieci przedszkolnych. W Spartakiadzie uczestniczyło 97 małych dzieci, które nie tylko brały udział w rywalizacji sportowej, ale także zachęciły do aktywnego wspierania swoje drużyny. Dla niektórych był to pierwszy udział w takiej imprezie. Spartakiadę rozpoczęto piosenką „Do Przodu Polsko” w wykonaniu gimnazjalistki ZSP Nr 1 w Ustrzykach Dolnych, co nadało powagi organizowanemu spotkaniu. Dzieci były zafascynowane zarówno obiektem Hali, jak również samą rywalizacją sportową. Całą Spartakiadę uatrakcyjniły występy Cheerleaderek. Zespół aktywnie włączył się w organizację imprezy, sprawując opiekę nad małymi sportowcami i dopingując ich zmagania sportowe. Zabawa taneczna zorganizowana w ostatniej części Spartakiady pozwoliła zintegrować wszystkie oddziały przedszkolne. Spartakiada była uroczystym podsumowaniem Projektu.