Opowiadaj o tym co robicie u siebie !!!

Konkurs „Opowiedz…”2017 w ramach projektu Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego w Polsce Przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacje Bieszczadzką Ośrodek Działaj Lokalnie w Ustrzykach Dolnych nabrał mocno tempa. W dniu 14 grudnia w Sali Urzędu Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne odbyło się szkolenie prowadzone przez Pana Mariana Mazurkiewicza dla grantobiorców tegorocznej edycji Programu Działaj Lokalnie. W szkoleniu uczestniczyły osoby bezpośrednio związane z Programem jak i zaprzyjaźnione ze stowarzyszeniami, fundacjami czy grupami inicjatywnymi osoby, którym nowoczesne techniki przekazu informacji nie są obce. Podczas szkolenia uczestnicy przeanalizowali dokładnie regulamin konkursu. Rozwialiśmy, mam nadzieję, wszelkie wątpliwości jak ma wyglądać film konkursowy. Uczestnicy szkolenia w sposób bardzo profesjonalny zostali poinformowani o tym jak kadrować film, czy zdjęcie, co robić a czego na pewno nie robić. Jak długie sekwencje należy kręcić, z której strony, jak zmieniać miejsce, Uczestnicy mili okazję zobaczyć a nawet sami popracować na programie komputerowym, który pozwala twórcy z materiału nakręconego amatorsko stworzyć bardzo miły do oglądania filmik. Uczestnicy szkolenia poznali wiele ciekawych opcji, które są niezbędne przy realizacji materiału filmowego, które daje im ten program. Prowadzący poinformował uczestników jak podkładać muzykę do stworzonego obrazu, z jakich stron korzystać, aby legalnie móc wykorzystać dany utwór i do tego bezpłatnie. Mam nadzieję, że przedstawione do konkursu filmy będą mogły owocnie konkurować w edycji ogólnopolskiej.