Koło Seniora w Szczawnem

22 października 2017 roku w Ośrodku Kultury w Szczawnem obyło się huczne i bardzo atrakcyjne w formie spotkanie. Sala była zapełniona przez najważniejszych gości w tym dniu, świętowano tu bowiem Dzień Seniora. Okazją do tak licznego zgromadzenia było również zakończenie projektu realizowanego przez Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego Na Rzecz Rozwoju Wsi: Szczawne i Kulaszne, w ramach programu Działaj Lokalnie X, Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego w przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację Bieszczadzką w Ustrzykach Dolnych zatytułowanego „Pasje łączą pokolenia, Utworzenie Koła Seniorów”. Uczestnicy spotkania wśród których był wójt Gminy Komańcza Pan Stanisław Bielawka, wiceprezes Fundacji Bieszczadzkiej Lucyna Sobańska ora koordynator programu Działaj Lokalnie Renata Kapuścińska – Frankowska zgodnie za seniorami powtarzali, że takie przedsięwzięcia są niezbędne w miejscowościach oddalonych od większych miast, ponieważ ludzie 60+ mają więcej wolnego czasu a jednocześnie mają mnóstwo energii i pasji do działania, są kopalnią wiedzy i bardzo ciekawych umiejętności. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pan Robert Piechocki wręczył nagrody młodemu pokoleniu mieszkańców za udział w konkursie o seniorach, a najbardziej zaangażowanym seniorom kubki i kalendarze, produkty powstałe w ramach projektu. Spotkaniu towarzyszyła muzyka bieszczadzkiej kapeli WATRA, a najlepsze KGW województwa podkarpackiego w 2017 roku serwowało przepyszne ciasto.