Cyklu warsztatów kulinarnych – kuchnia regionalna

Fundacja Bieszczadzka zaprasza do udziału w Cyklu warsztatów kulinarnych – kuchnia regionalna.
W ramach projektu:
„Turystyka bez granic – wzmocnienie współpracy transgranicznej w turystyce w oparciu o zrównoważony rozwój środowiska”
Cykl skierowany jest dla osób z polsko-słowackiego pogranicza Karpat Wschodnich zajmujących się kuchnią w praktyce: szefów kuchni, kucharzy, właścicieli obiektów gastronomicznych i noclegowych lub planujących założenie takiej działalności oraz dziennikarzy i naukowców zajmujący się tematyką kulinarną.
Warsztaty odbędą się w Zatwarnica, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Bieszczadzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.; http://www.barr-ustrzyki.pl/hotelnew
Ramowy program cyklu:
Część I (teoretyczna) – 11 marca 2010 roku, czwartek
Temat: Jak zgodnie z prawem wytwarzać, sprzedawać i chronić lokalne produkty żywnościowe
Część II (teoretyczna) – 12 marca 2010 roku, piątek
Temat: Jak stworzyć i wypromować markę produktu lokalnego oraz skuteczną sieć sprzedaży.
Część III (teoretyczna) – 23 marca 2010 roku, wtorek
Temat: Jak jadano i jada się w Karpatach Wschodnich – przegląd lokalnych produktów żywnościowych i potraw wschodniokarpackich.
Część IV (praktyczna) – 24,25,26 marca 2010 roku; środa, czwartek, piątek
Temat: Wybrane potrawy pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego w praktyce.
Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy p przesłanie ankiety zgłoszeniowej e-mailem (b.pyzocha@fundacja.bieszczady.pl), faksem (nr 13 469 62 90) lub pocztą (Fundacja Bieszczadzka, ul. Rynek 14; 38-700 Ustrzyki Dolne – z dopiskiem: „Warsztaty kulinarne”) najpóźniej do godziny 15.00 w poniedziałek (8 marca 2010 roku). O wynikach rekrutacji poinformujemy wszystkie zgłoszone osoby we wtorek (9 marca).
W przypadku większej liczby osób zgłoszonych spełniających kryteria merytoryczne, decydować będzie deklaracja udziału we wszystkich warsztatach cyklu.
Koordynator: Bogusław Pyzocha, tel.: +48 601 055 457; e-mail: b.pyzocha@fundacja.bieszczady.pl

Załączniki:
Ankieta zgłoszeniowa