Fundacja Bieszczadzka od początku wojny na Ukrainie wspiera działania na rzecz uchodźców, którzy przybywają do Polski przez przejście graniczne w Krościenku. Od pierwszych dni koordynujemy wolontariuszy niezbędnych do obsługi kuchni i jadalni w punkcie recepcyjnym w Łodynie. Pozostałych wolontariuszy kierujemy do pracy w magazynie utworzonym w ustrzyckiej hali sportowej lub na przejście graniczne w Krościenku. Poczyniliśmy również starania o środki finansowe na wsparcie logistyczne miasteczka dla uchodźców oraz punktu recepcyjnego w Łodynie. Z Fundacji PKO BP pozyskaliśmy dotację w wysokości 60 tys. zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup paliwa do generatorów prądotwórczych celem ogrzewania namiotów w miasteczku dla uchodźców w Krościenku przy granicy i w punkcie recepcyjnym w Łodynie, na zakup tłucznia, żwiru, klińca do utwardzenia gruntów w obu wyżej wymienionych punktach, umożliwiając dojazd samochodów dostawczych, karetek pogotowia, autokarów a także na zakup środków czystości do utrzymania czystości w punkcie recepcyjnym w Łodynie. Za otrzymane wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy.