Fundacja Bieszczadzka we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza Lokalny Konkurs Grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
W XII edycji Programu „Działaj Lokalnie -2022” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. Program kierujemy do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Wnioski do DL XII-2022 mogą być składane przez Wnioskodawców działających na terenie
9 gmin: Baligród, Bircza, Czarna, Komańcza, Lesko, Olszanica, Ustrzyki Dolne , Tyrawa Wołoska i Solina.
Będzie można ubiegać się o dotację do 6.000 zł. Wnioskodawcy wnoszą wkład własny – 25% wartości wnioskowanej dotacji w tym: 5% wkład finansowy (środki realizatora na pokrycie kosztów projektu) oraz 20 % wkład niefinansowy (np. praca wolontariacka na rzecz projektu, użyczenie sali, przekazane rzeczy). Różnice w zakresie wkładu własnego oraz czasu realizacji dotyczyć będą wyłącznie projektów, zawierających działania wpływające na zmniejszenie skutków epidemii, oraz projektów wspierających uchodźców z Ukrainy ( szczegóły w regulaminie konkursu)
Dotowane projekty będzie można realizować od 1 czerwca do 31 grudnia 2022 roku.
Termin naboru wniosków: 21.03.2022r – 22.04.2022r.

Wnioski do Działaj Lokalnie XII-2022 należy składać wyłącznie poprzez generator wniosków dostępny na stronie www.dzialajlokalnie.pl i www.fundacjabieszczadzka.org

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji o programie zapraszamy na konsultacje indywidualne, telefoniczne lub w siedzibie Fundacji Bieszczadzkiej od 21 marca 2022 w godzinach od 08.00 do 12.00, po wcześniejszym ustaleniu terminu konsultacji. Renata Kapuścińska – Frankowska tel; 600 891 729, e-mail: renatakapuscinskafrankowska@gmail.com

Obowiązkowo w konsultacjach lub szkoleniu informacyjnym muszą wziąć udział przedstawiciele organizacji lub grup nieformalnych, które po raz pierwszy wnioskują do programu Działaj Lokalnie !!!
Terminy szkoleń informacyjnych zostaną podane w najbliższym czasie