Fundacja Bieszczadzka zaprasza dzieci i młodzież ( wiek od 8 do 16 lat) z okolic Płowiec, innych miejscowości gminy Sanok, ale także z powiatów sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego do udziału w 14-dniowej półkolonii choreograficzno-muzycznej pod nazwą „Przetwórz swoje korzenie!”, którą organizujemy w podsanockich Płowcach we współpracy z grupą choreografów i muzyków z Krakowa oraz z lokalnymi partnerami. Warsztatowe zajęcia teatralne potrwają od 30 lipca (poniedziałek) do 12 sierpnia 2018 roku (niedziela), w godzinach od 10:00 do 16:00.

32 uczestników podzielonych zostanie na 3 grupy, które naprzemiennie w ciągu każdego dnia uczestniczyć będą w zajęciach pracowni: choreograficznej, muzyczno-wokalnej i scenograficzno-technicznej (tu poznają m.in. zasady oświetlenia scenicznego). Pisanie krótkich form wierszowanych będzie się odbywać wspólnie. Nad grupą dzieci i młodzieży oprócz artystów czuwać będzie dwóch opiekunów-pedagogów. Zajęcia będą odbywały się w Wiejskim Centrum Kultury w Płowcach oraz w plenerze, pod tworzącymi zadaszenie namiotami. Wyreżyserowany w trakcie warsztatów spektakl wystawiony będzie co najmniej dwukrotnie, w Płowcach oraz w Ustrzykach Dolnych.
Tematem przewodnim półkolonii choreograficzno-muzycznej są Korzenie. Metafora zawiłych ścieżek pochodzenia człowieka, splątanych z licznymi wątkami, ludźmi, przedmiotami, miejscami i opowieściami, a których znajomość stanowi podstawę świadomości własnego bytu. Badanie korzeni podczas warsztatów obejmie nie tylko drzewa genealogiczne uczestników, ale także odkrywanie miejsc, przedmiotów i tradycji tworzących wspólną historię rodzin, społeczności i regionu. Dlatego punktem wyjścia dla ruchu i scenografii będzie hasło „splątanie”, a dla tworzenia tekstu rymy do słowa „korzenie”.

Rekrutacja uczestników:
Zainteresowanych udziałem w półkolonii prosimy o dostarczenie do Fundacji Bieszczadzkiej formularza zgłoszeniowego (zgodnie z wzorem). Najlepiej e-mailowo, ewentualnie zwykłą pocztą lub osobiście do naszego biura.
Warunkiem niezbędnym jest dostarczenie wraz z formularzem zgłoszeniowym:
1) wykonanego własnoręcznie przez rysunku korzeni – w formie papierowej lub skanu,
2) opisu tekstowego lub fotografii najstarszego przedmiot odnalezionego w domu – w formie papierowej lub w wersji elektronicznej.

Zgłoszenie swojej osoby wraz z wykonanym zadaniem proszę przesłać
e-mailowo na adres: biuro@fundacja.bieszczady.pl lub b.pyzocha@fundacja.bieszczady.pl

Dane kontaktowe:
Fundacja Bieszczadzka